آخرین اخبار
کد خبر: 92

تاریخ انتشار: آذر ۱۴, ۱۳۹۶

سیزدهمین جشنواره فیلم کل فردا افتتاح می‌شود

سیزدهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه کل گراش فردا چهارشنبه ۱۵ آذرماه ساعت ۱۰ صبح در سالن دانشکده علوم پزشکی افتتاح می‌شود. هشت نوبت اکران فیلم در عصرهای چهارشنبه و پنجشنبه؛ دو جلسه نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره بعد از اکران فیلم‌های هر شب؛ و سه کارگاه در صبح پنجشنبه و جمعه، بخش‌های اصلی برنامه‌ی جشنواره […]

سیزدهمین جشنواره منطقه‌ای فیلم کوتاه کل گراش فردا چهارشنبه ۱۵ آذرماه ساعت ۱۰ صبح در سالن دانشکده علوم پزشکی افتتاح می‌شود. هشت نوبت اکران فیلم در عصرهای چهارشنبه و پنجشنبه؛ دو جلسه نقد و بررسی فیلم‌های جشنواره بعد از اکران فیلم‌های هر شب؛ و سه کارگاه در صبح پنجشنبه و جمعه، بخش‌های اصلی برنامه‌ی جشنواره سیزدهم است. آیین اختتامیه و اعلام برندگان جشنواره نیز جمعه ساعت ۹ شب برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه

با پذیرش مهمانان جشنواره در صبح روز چهارشنبه، مراسم افتتاحیه جشنواره با حضور داوران، فیلمسازان، مهمانان و علاقه‌مندان، ساعت ۱۰ در سالن آمفی‌تئاتر دانشکده علوم پزشکی برگزار خواهد شد. هیات برگزاری در این دوره تصمیم گرفته است که مراسم افتتاحیه را صبح برگزار کند، تا نوبت عصر و شب به طور کامل به نمایش فیلم‌ها اختصاص یابد.

برنامه‌ی نمایش فیلم‌ها

نمایش فیلم‌های منتخب جشنواره در هشت نوبت در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه انجام می‌پذیرد. اکران روز چهارشنبه از ساعت ۱۵ شروع می‌شود. در این روز، ۱۹ فیلم منتخب در چهار اکران،‌ با فاصله‌های ربع‌ساعته برای استراحت، به نمایش در خواهد آمد. نمایش فیلم تا ساعت ۲۳ ادامه خواهد داشت، و بعد از آن جلسه‌ی نقد و بررسی فیلم‌ها با حضور داوران، فیلمسازان و علاقه‌مندان برگزار خواهد شد. نام فیلم‌های اکران چهارشنبه و معرفی کوتاهی از هر کدام از آنها را در ادامه بخوانید.

اکران روز پنج‌شنبه از ساعت ۱۴:۳۰ شروع می‌شود. طی چهار نوبت اکران، ۲۰ فیلم منتخب به نمایش در خواهد آمد. در این شب نیز نمایش فیلم‌ها تا ساعت ۲۳ به طول خواهد انجامید، و جلسه نقد و بررسی آنها بعد از آن برگزار خواهد شد.

کارگاه‌های جشنواره

تاکید جشنواره بر برگزاری کارگاه‌های آموزشی توسط داوران و منتقدان مدعو در این دوره نیز نمایان است. در این دوره سه کارگاه توسط سه عضو هیات داوران برگزار می‌شود: مهدی نادری، کارگردان و نویسنده، کارگاه اول را با عنوان «بازیگر و لوکیشن در سینمای کوتاه» روز پنج‌شنبه ساعت ۱۰ صبح در سالن دو دانشکده علوم پزشکی برگزار می‌کند. کارگاه دوم با حضور بهتاش صناعی‌ها، کارگردان و نویسنده، با عنوان «شیوه‌های فیلمسازی ارزان در سینمای مستقل» ساعت ۱۰ صبح روز جمعه برگزار می‌شود. بعد از این کارگاه، ساعت ۱۱ صبح جمعه، کارگاه سوم نیز با حضور محمود رحمانی با عنوان «از ایده تا کارگردانی سینمای تجربی» برگزار خواهد شد.

Likes(0)Dislikes(0)
ارسال دیدگاه